Eteriniai aliejai stresui mažinti

Stresas, tai organizmo kovos būdas su nujaučiama grėsme. Problema prasideda tada, kai grėsmė niekada nepalieka. Pirmiausia svarbu suvokti visus grėsmę keliančius veiksnius ir imtis veiksmų, padedančių sumažinti streso poveikį.
Aromaterapija - tai fizinių, dvasinių bei psichologinių problemų profilaktika, naudojant natūralius augalinės kilmės gamtos aromatus.
Eteriniai aliejai - pagrindinė aromaterapinė medžiaga - yra kvapūs, sudėtingos sandaros lakiųjų medžiagų junginiai, gaminami iš aromatingų augalų distiliavimo būdu. Eteriniai aliejai skatina natūralų žmogaus savireguliacijos ir sveikimo procesą.
Eteriniai aliejai veikia skirtingai, dėl juose esančių sudedamųjų dalių, kurios veikia tiek raminančiai ir stimuliuojančiai. Yra nustatyta, kad poveikis priklauso nuo individo būklės. Susijaudinęs, sunerimęs žmogus gali patirti raminamąjį poveiki, o apatiškas, vangus žmogus, nuo to pačio aliejaus gali pajausti stiprinantį, tonizuojantį, jėgas grąžinantį poveikį. Aromaterapijoje, tai vadinama "prisitaikymu", poveikis priklauso nuo to, kur individualiai turi būti atstatyta pusiausvyra.
Apelsinų et. al. - puikus antidepresantas, švelniai ramina, kelia nuotaiką. Mišinyje su levandų eteriniu aliejumi, gera priemonė nuo nemigos. Japonijos universitete atlikti tyrimai parodė, kad pacientai, kurie naudojo šį eterinį aliejų, ženkliai sumažino naudojamų antidepresantų kiekį. Sakoma, kad apelsinų aliejus turi linksmumo. Atrodo, lyg šiame aliejuje būtų sukaupta ta saulės šviesa, kuri reikalinga, kad vaisius subręstų.
Bergamotės et. al. – beveik veiksmingiausias norint įveikti dvasines ir psichologines būsenas. Jis dažnai apibūdinamas, kaip keliantis nuotaiką. Veikia ne stimuliuojančiai, bet padeda atsipalaiduoti. Nuima stresą , baimę, nerimą, įtampą. Kvapas priimtinas vyrams ir moterims.
Ylang Ylang et. al. – svarbiausia šio aliejaus fizinei būsenai savybė – tai gebėjimas sulėtinti per dažną kvėpavimą ir širdies plakimą. Tokie simptomai būdingi šoko ar baimės, o kartais net pykčio būsenoms. Šalina liūdesį, sukelia lytinį potraukį ir ramina, todėl labai tinka žmonėms, kurie turi seksualinių, baimės problemų. Raminančios ir atpalaiduojančios aliejaus savybės suardo užburtą ratą, kaip baimė dėl nesekmės lemia nesekmę, kuri sukelia baimę dėl kitos nesekmės ir t.t. Labai naudingas esant agresyviam, pykčio stresui, jis stimuliuoja cirkuliaciją ir mažina kraujo spaudimą.
Levandų et. al. – šis aliejus gali subalansuoti bet kurią asmenybę. Tai patvirtina atlikti tyrimai su žmonėmis, kurie inhaliavo levandų eterinį aliejų. Nors tiriamieji jautė atsipalaidavimo ir mieguistumo jausmą, tačiau galėjo greičiau ir kruopščiau atlikti matematinius pratimus. Taigi, šis aliejus nuima stresą ir tuo pat metu suaktyvina budrumą. Tai raminamasis, švelninamasis, balansuojantis aliejus. Svarbiausia jo savybė – tai gebėjimas padėti suderinti protą, sielą ar kūną ir paskatinti sveikimo procesą.
Nerolio et. al. – šis aromatas yra raminantis, atpalaiduojantis, skatina pasitikėjimą, optimizmą, taiką. Tai antidepresantas, afrodiziakas. Iš visų nerolio aliejaus naudojimo sričių, pati svarbiausia yra emocinio pobūdžio sutrikimų gydimas. Jis ypač padada įveikti nerimą, ištikus šokui, nemigai - susijusiai su nerimu. Nuramina bet kokio pobūdžio nervines būsenas.
Pelargonijų et. al. – kai kurie autoriai pelargonijų aliejų priskiria raminamiesiems, bet yra atvejų, kaip šis aliejus veikia stimuliuojančiai. Todėl jis rekomenduojamas naudoti mišinyje su balansuojančiais, raminamuoju poveikiu pasižyminčiais aliejais, tokiais kaip levandų ir bergamočių. Šis mišinys - iš ties veiksmingas antidepresantas. Padeda nuimti įtampą, stresą, paleisti neigiamus prisiminimus. Pažadina protą naujoms idėjoms.
Romaniškų ramunėlių el. al. – turi puikias raminamąsias ir atpalaiduojančias savybes. Gali padėti sumažinti nerimą, išskaidytą pyktį, bei paleisti senas emocijas. Naudojamas meditacijoms ir norint išreikšti, paleisti tikruosius jausmus. Naudingas tada, kaip stresas ir baimė lemia žmogaus irzlumą, dirglumą ir nervingumą.
Santalų el. al. – kaip pagalbinė priemonė naudojamas jogoje, meditacijoje, Indijoje jis laikomas, šventu, sakraliniu aliejumi. Efektyviai veikia smegenų limbinę sistemą. Veikia balansuojančiai tiek emocinę, tiek imuninę sistemą.

Vartojimo būdai ir dozės:
Tarptautinė aromaterapeutų federacija rekomenduoja aliejus naudoti tik išoriškai. Eteriniai aliejai yra labai koncentruotos medžiagos, todėl tik išimtinais atvejais galima naudoti neatskiestus. Juos paprastai reikia skiesti su baziniais aliejais.
Voniai: 8–10 lašų. Eterinio aliejaus tiesiai į vandenį geriau nelašinti, nes eteriniai aliejai netirpsta vandenyje ir plūduriuoja paviršiuje, todėl gali suerzinti odą. Prieš pilant eterinius aliejus į vonią, juos reikia ištirpinti stiklinėje kefyro, jogurto, pieno ar grietinėlės, saujoje jūros druskos ar valgomajame šaukšte augalinio aliejaus, ar sumaišyti su trupučiu medaus.
Masažui: 4–6 lašai į 20 g pagrindinio masažo aliejaus
Aromatinei lempai: 1–2 lašai 5 kv.m patalpos ploto; Į viršuje esantį dubenėlį pripilama šalto švaraus vandens, apačioje uždegama žvakutė, įlašinami 7-9 lašai eterinio aliejaus. Sudegus žvakei arba ją užgesinus, likęs vanduo išpilamas, o dubenėlis švariai išplaunamas. Kiekvienam naudojimui aromaterapinė lempa paruošiama iš naujo.
Inhaliacijai: 2–3 lašai ant delnų, pašildyti suglaudus delnus ir įkvėpti kelis kartus. Kartoti pagal poreikį.
Svarbu atrasti individualų, Jums labiausiai tinkantį būdą.
O dar svarbiau surasti ir prisijaukinti SAVO aromatą. Tai gali būti vienas eterinis aliejus ar kelių mišinys.

Nėra prekių atitinkančių pasirinkimą.