Druskos natūralios, nerafinuotos

Mineralinės druskos – tai organizme vykstančių biocheminių procesų katalizatoriai. Be jų neveikia fermentai, vitaminai, hormonai, ir kitos fiziologiškai aktyvios medžiagos, ko pasekoje medžiagų apykaita tampa neįmanoma. Pats organizmas pasigaminti šių elementų negali, o jų periodiškas papildymas organizmui yra būtinas.

Natūralių, nerafinuotų druskų naudojimo būdų yra keletas:

Druskos vonios. Karštame vandenyje ištirpinti 250-500 gr. mineralinės druskos ir praskieskite šiltu vandeniu iki 38-39 laipsnių temperatūros. Procedūros trukmė 20-25 minutės. Po vonios visą kūną patepkite aliejumi, sviestu ar mišiniu ir šiltai apsirengę pailsėti 30-60 min., išgerkite šiltos arbatos ar kitų skysčių. Rekomenduojama atlikti 10-12 vonių kursą, 2-3 vonios per savaitę. Kursą galima pakartoti tik po 3 mėnesių. Procedūros atlikimo metu būtina laikytis rekomenduojamos temperatūros. Vonias rekomenduojama priminėti 2-3 valandos prieš miegą. Naudojant nereguliariai procedūrų kiekis neribojamas.

Mineralinės druskos vonios nerekomenduojamos: sergantiems tuberkulioze, širdies ir kraujagyslių ligomis, nėščiosioms, žmonėms kurių amžius daugiau nei 65 metai.

Vietinės vonelės. Vietinės vonelės pagrinde naudojamos rankoms ir kojoms mirkyti. Viename litre, 40-42 laipsnių temperatūros vandenyje ištirpinkite 30-60 gr. druskos (2-3 valgomieji šaukštai). Procedūros atlikimo trukmė 20-30 min. Po vonelės atitinkamą kūno vieta nuplaukite šiltu vandeniu ir patepkite rankų arba kojų kremu, aliejumi, sviestu.

Kompresai su druskų tirpalu. Dažniausiai naudojami sąnarių, raumenų ir stuburo vietiniai kompresai. 40 – 42 laipsnių temperatūros, viename litre vandens ištirpinkite 30-60 gr. mineralinės druskos. Trijų, keturių sluoksnių natūralų audinį suvilgykite druskos tirpale, lengvai nugręžkite ir uždėkite ant norimos vietos, uždenkite medicinine polietileno plėvele ir šilta antklode. Po 20 – 25 min. kompresą nuimkite, kūno vieta nuplaukite šiltu vandeniu, patepkite aliejumi ar sviestu.

Inhaliacijos ir skalavimai. Rekomenduojama naudoti sergant angina, bronchitu, laringitu ir kitomis kvėpavimo takų ligomis. Gerklės ir burnos skalavimui, vienoje stiklinėje šilto virinto vandens ištirpinkite 1-2 arbatinius šaukštelius mineralinės druskos. Skalauti galima du tris kartus per dieną. Inhaliacijoms druskos tirpalo koncentracija turi būti didesnė. Viename litre vandens ištirpinkite 2-3 valgomuosius šaukštus mineralinės druskos ir įlašinkite 2-3 lašus eukalipto eterinio aliejaus. Kvėpuokite garais per burną ir nosį, 1-2 kartus dienoje.

Kūno masažas (pilingas) su druska ir pasirinktu aliejumi. . Dažniausiai daroma po pirties ar vonioje, kada oda labai paslanki ir lengvai pašalinamos suragėjusios ląstelės. 100-150 gr. druskos sumaišykite su 10 ml. masažinio aliejaus ir 5 lašais eterinio aliejaus ir įmasažuokite kūną. Nusiprauskite po dušu ir jei dar yra poreikis patepkite kūną kremu ar sviestu.

Nėra prekių atitinkančių pasirinkimą.